Aylık arşivler: Temmuz 2013

Plakam Düştü Kayboldu Ne Yapmam Gerekiyor

Plakam düştü kayboldu ne yapmam gerekiyor

Plakam düştü kayboldu ne yapmam gerekiyor

Bağlı olduğunuz yerin karakoluna giderek plakanın kaybolduğuna dair tutanak tutturabilirsiniz. Tutanakla aracınızın bağlı olduğu trafik tescil müdürlüğüne  örneğini vereceğim dilekçe ve ruhsatlarınız, trafik sigortası poliçeniz ve kimlik fotokopinizle birlikte başvurabilirsiniz.

TRAFİK TESCİL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE

Şubenizde adıma kayıtlı 34 ….. …… plaka sayılı aracımın Trafik ve Tescil Belgesini/ Tescil plakalarını zayi etmiş bulunmaktayım,
Yenisinin çıkartılarak verilmesini arz ederim. …./……/20…

ADRES :
Adı ve Soyadı
(İmza)

Engelli Araç Plaka Nasıl Alınır

Engelli Araç Plaka Nasıl Alınır

Engelli Araç Plaka Nasıl Alınır

Üzerinde özel işaret bulunan plakalardan verilen araç sahiplerinin, istekleri ve tescil plakalarının kaybolma, yıpranma, aracın bir başka tescil kuruluşuna gitmesi durumunda, yeni alacağınız plakalar üzerinde sakat işareti bulunmayacak.

Park yerlerinden yararlanmaları için ”park kartı” yapıldı. Engelli adına tescillenmiş arabası olan veya ”H” sürücü belgesi olanların, büro amirliklerine ya da trafik denetleme şube müdürlüklerin başvurduklarında, kendilerine park kartı verilecektir.

Özel Plaka Nasıl Alınır

Özel Plaka Nasıl Alınır

Özel Plaka Nasıl Alınır

Özel Plaka Nedir. Kişinin adı, soyadı, şirket, kurum adını vs. olan plakalar özeldir trafik tescil şubelerinden alınır. Her sene vergisi vardır. Bu nedenle pek seçilemez. Ve birde il kodu ile başlayan üç harfli yada iki harfli ve geriye kalanı rakamlı olan plakalar da özel plaka olarak halk arasında biliniyor. Örnek 33 RZ 1953 olarak bilinir.

Trafik tescil şubelerinden bu plakalar alınabilmektedir. Değişen bir ücreti yoktur. Ama şubelerde bulunan memurlar bağışta bulunmanızı isteyebilir. Bu parayı vermek zorunda değilsiniz ama o zaman işiniz uzayabilir. Git yarın gel, bir üst kata çık, diğer masaya git gibi cümleler duyabilirsiniz.
Okumaya devam et

Geçici plaka nasıl alınır

Geçici plaka nasıl alınır

Geçici plaka nasıl alınır

Geçici plakalar henüz tescil edilmemiş araçları satın aldığı yerden tescilinin yapılacağı yere kadar saatlik, günlük ve haftalık hatta aylık olarak verilmektedir. Bunun dışında yurt dışına ihraç olunacak araçlara verilmektedir.

Ayrıca araç imalatı yada tadilatı yapan kuruluşlara geçici plaka verilmektedir. Bunun içinden gerekli belgeler gereklidir.
Okumaya devam et