Etiket arşivi: plaka sorgulama e-devlet

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

E-devlet vatandaşların yararına kurulmuş internet üzerinden bir kurumdur. E-devletin tam olarak amacına gelirsek devletin insanlara verdiği hizmetleri internet üzerinden sunması amaçlıdır. İnsanlara bütün bilinmesi gerekenleri güvenli bir şekilde kesintisiz hızlı bir şekilde sunmaktır. Tüm kamu hizmetlerine tek ve güvenilir bir noktadan ulaşma amacı vardır. Ve her bireyin kolayca hizmetlere erişebilmesi hedeflenmektedir.Bu sayede hızlı ve güvenilir olmakla birlikte ihtiyaça daha hızlı erişmeyi hedeflemektedir. Verimliliği arttırmak için kurulan E-devlet sitesi digital ortamda işlermiz kesintisiz ve sürekli kullanmamıza olanak sunmaktadır.

Araç Plaka Sorgulama

Araç Plaka Sorgulama

Araç Plaka Sorgulama

Plaka ile araç sorgulayabilmek için e-devlet üzerinden plaka ile araç sorgulayabilirsiniz eğer ki e-devlet şifresine sahipseniz. Daha sonra sorgulama için aracınızın sicil numarası ve plaka kodun yazmanız gerekecektir.
Bu bilgiler girildikten sonra sorgulama işleminiz gerçekleşir ve aracın markası, modeli, belge tarihi, tescil birimi, rengi, cinsi, çalıntı olması ya da olmaması ve mahrumiyeti olup olmadığı bütün bilgilerine ulaşabilirsiniz.